Farba roka 2022

  • Kategória príspevku:Nezaradené
Počuli ste už slovné spojenie Very Peri? Presne tak znie názov farby, ktorá bola vybraná pre rok 2022 ako farba roka. Farbu roka každoročne predstavuje americká firma Pantone, ktorej služby využívajú najmä spoločnosti z oblasti výroby textilu, farieb či plastov. Pre rok 2022 bola ohlásená práve farba s názvom Very Peri, ktorý možno na prvý pohľad zaradiť do škály fialových odtieňov. V skutočnosti však ide o modrý odtieň s oživujúcim fialovočerveným podtónom, ktorý spája vernosť a stálosť modrej s energiou a vzrušením červenej. Ako veľkolepo sa dá opísať farba, však?

Čo farba Very Peri symbolizuje?

Podľa jej tvorcov je farba najteplejším odtieňom modrej práve vďaka fúzii s červenou. Má vyžarovať optimizmus, ktorý je v dnešnej dobe veľmi potrebný a tiež istú víziu budúcnosti. Rovnako v sebe uchováva aj odvážnu kreativitu kombinovania dvoch odlišných odtieňov, ktoré v konečnom dôsledku tvoria dokonalý súlad. Pri tvorbe farby roka 2022 zohrávala dôležitú úlohu príroda. Práve ona a jej poklady, akými sú napríklad levanduľa, orgován či zimozeleň s ich fialovými kvetmi, inšpirovali k vytvoreniu úplne novej farby. Farba by mala mať najmä upokojujúce účinky a tak sa niet čomu čudovať, že ju už do svojich nadchádzajúcich kolekcií zahrnuli aj špičkoví svetové dizajnéri.

Kde sa bude možné s farbou Very Peri stretnúť?

S pastelovo fialovou sa budeme stretávať v rôznych oblastiach. V prvom rade ju nepochybne môžete očakávať na prehliadkových mólach, a to hneď v podaní zvučných mien akými sú Louis Vuitton, Lanvin či Chet Lo, ktoré sa rozhodli s touto farbou pracovať v rámci svojich nových kolekcií pre rok 2022. Pre každú nákupnú maniačku a milovníčku módy je teda takmer povinnosťou zaobstarať si minimálne jeden kúsok v takejto farbe. Okrem toho bude farba hitom aj v rámci kozmetiky a líčiacich trendov. V tomto roku ju budeme často vídať nielen v podobe tieňov na oči, ale aj lakov na nechty. Ďalšou oblasťou, kde bude farba Very Peri rezonovať je home desing. Nájdete ju v podobe bytových doplnkov či dekorácií ako napríklad rôzne obrazy, vankúše, lampy či vázy. V neposlednom rade si farba nájde svoje miesto aj v oblasti technológií, keďže ju spoločnosť Microsoft zahrnula do svojich aplikácií vo forme šetričov obrazovky či pri ich spustení.

A čo vy a farba roka 2022? Ako sa vám páči?

Pridaj komentár